Λιονέλ Μέσι: Ακόμα δύο γκολ για τον «πούλγκα», πριν καλά καλά κλείσει εβδομάδα με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι! (video)

Πέντε γκολ σε μόλις μία εβδομάδα για τον Λιονέλ Μέσι, ο οποίος στο ματς της Ίντερ Μαϊάμι κόντρα στο Ορλάντο (3/8) έδειξε να έχει… ξανανιώσει!

Ακόμα δεν ξεκίνησε την καριέρα του στο MLS ο Λίο Μέσι, δεν σταματά να σκοράρει!

Ο Αργεντίνος σταρ για ακόμα μία φορά χάρισε πλούσιο θέαμα σε όσους έσπευσαν να τον παρακολουθήσουν να αγωνίζεται με την Ίντερ Μαϊάμι, καταφέρνοντας να σκοράρει δις σε μία βραδιά που είχε το δυνατό καλύτερο αποτέλεσμα με νίκη επί του Ορλάντο (3/8,3-1).

Μόλις έξι λεπτά χρειάστηκε ο 35χρονος φορ για να δώσει στην ομάδα του Ντέιβιντ Μπέκαμ το προβάδισμα.

Ο Μέσι διπαλσίασε τα γκολ του στο 72ο λεπτό κάνοντας μία εξαιρετική ατομική ενέργεια, δίνοντας πάσα στο Μαρτίνες ο οποίος του έστρωσε την μπάλα για το τελικό 3-1.

Ο πούλγκα δείχνει να είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Σε κάθε παιχνίδι είναι απολαυστικός και μέσα σε μόλις μία εβδομάδα έχει σκοράρει πεντε φορές για τη νέα του ομάδα!