Παναιτωλικός – Ατρόμητος 0-1: Η «βολίδα» του Καραμάνη έδωσε τη νίκη στους Περιστεριώτες (video)

Ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη στο Αγρίνιο, στο φιλικό με τον Παναιτωλικό, επικρατώντας με 1-0 χάρη στο γκολ του Θανάση Καραμάνη στο 40ο λεπτό.

Νικητής έφυγε από το Αγρίνιο ο Ατρόμητος, στη φιλική αναμέτρηση κόντρα στον Παναιτωλικό. Οι Περιστεριώτες παρουσίασαν καλά δείγματα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να επικρατήσουν με 1-0.

Σε γενικές γραμμές, φάνηκε πως οι δύο ομάδες έχουν ακόμα αρκετή δουλειά έως ότου μπορέσουν να φτάσουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Ήταν πάντως ένα «δυνατό» φιλικό, όπου δοκίμασαν τις δυνάμεις τους εν όψει της νέας σεζόν, ιδίως εάν αναλογιστούμε πως πιθανότατα αμφότερες θα παλέψουν για μία θέση στην πρώτη εξάδα.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 40ο λεπτό ο Θανάσης Καραμάνης. Ο 19χρονος χαφ έπιασε ένα «γεμάτο» σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, χωρίς να αφήσει πολλά περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα της ομάδας του Αγρινίου και έγραψε έτσι το 1-0, που ήταν εν τέλει και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.