Φιλική νίκη για τη Κηφισιά, στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Μποτία

Η Κηφισιά επικράτησε της Φρανκ Μποράν (31/07, 2-0), στο δεύτερο φιλικό της επί ολλανδικού εδάφους.
Νίκη για την Κηφισιά, στο δεύτερο φιλικό της στην Ολλανδία, για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της. Επικράτησε με σκορ 2-0 (31/07), σε ένα ματς όπου ο Αλμπέρτο Μποτία και ο Τζακ Ιπαλίμπο, έκαναν ανεπίσημο ντεμπούτο.

Μάλιστα, ο δεύτερος, που «άνοιξε» το σκορ με κεφαλιά στο 64ο λεπτό, και ο Ανδρέας Τεττέι με σουτ μέσα από την περιοχή στο 76ο λεπτό, ήταν οι σκόρερ της φιλικής αναμέτρησης.

Επόμενο φιλικό -και τελευταίο επί ολλανδικού εδάφους- είναι αυτό με αντίπαλο τους Γκόου Αχέντ Ινγκλς, την Παρασκευή 4 Αυγούστου.

Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου): Κρίστινσον (60′ Αναγνωστόπουλος), Σάκιτς (60′ Σμπώκος), Παρράς (60′ Μπαρμπόσα), Βαφέας (60′ Μποτία), Αντούνες (60′ Ιπαλίμπο), Πέιος (46′ Σπίνος), Παπασάββας (60′ Κωνσταντακόπουλος), Μασούρας (75′ Μπάκος), Νίνης (46′ Τεττέι), Αντερέγκεν (75′ Δημοσθενιάδης), Οζέγκοβιτς.