Φιλική «4αρα» της Μακάμπι Χάιφα απέναντι στον Άρη

Στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι του ο Άρης δέχθηκε «βαριά» ήττα με 4-1 από την Μακάμπι Χάιφα στην έδρα της.

Στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του ο Άρη δεν κατάφερε να ανταποκριθεί απέναντι στην Μακάμπι Χάιφα και έχασε με το «βαρύ» σκορ 4-1, με τους Ισραηλινούς να παίρνουν άτυπη εκδίκηση για την ήττα τους από τους Θεσσαλονικείς με 1-0 προ λίγων ημερών.

Στο 6ο λεπτό ο Καντίλ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μπαίνοντας πολύ δυνατά στο παιχνίδι.

Λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Σιμπλί διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με κοντινό πλασέ.

Ο Ζαρούρα στο 74’ έκανε το 3-0 και μόλις τρία λεπτά μετά ο Τσιμπουτά στο 77’ έκανε το 4-0.

Ο Λούις Πάλμα έβαλε το γκολ της τιμής για τον Άρη και μείωσε σε 4-1 στο 85ο λεπτό.