Φιορεντίνα – Γουέστ Χαμ 1-1: Ο Μπενραxμά ευστόχησε από την λευκή βούλα, αλλά ο Μποναβεντούρα βρήκε γρήγορη απάντηση (video)

Σε έναν «σφικτό» τελικό ο Μπενχραμά έδωσε την λύση για την Γουέστ Χαμ από τα 11 βήματα αλλά ο Μποναβεντούρα ξανά έβαλε άμεσα την Φιορεντίνα στο παιχνίδι.

Η Γουέστ Χαμ άνοιξε το σκορ στον τελικό του Europa Conference League με την Φιορεντίνα όμως να βρίσκει άμεση απάντηση.

Στο 58ο λεπτό ο Μπιράγκι χτύπησε την μπάλα με το χέρι εντός περιοχής και μετά από παρέμβαση του VAR ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπενραχμά και στο 64’ εκτέλεσε τον Τερατσιάνο για το 1-0 δημιουργόντας «έκρηξη»  στην κερκίδα των Άγγλων.

Πριν κοπάσουν ακόμα οι πανηγυρισμοί των Λονδρέζων ο Μποναβεντούρα βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και στο 68ο λεπτό με ένα τρομερό διαγώνιο σουτ έκανε το 1-1.