Τερματοφύλακας στο Μεξικό σκόραρε με... βολέ από τη μία περιοχή στην άλλη! (video)

Η στιγμή έμπνευσης του τερματοφύλακα της Ατλέτικο Μορέλια στις καθυστερήσεις με τη Σελάγια, χάρισε ένα απίθανο highlight!
Μία στιγμή που θα θυμάται για πάντα και ήδη, «παίζει» στα ΜΜΕ τόσο του Μεξικού, αλλά και ολόκληρου του κόσμου.

Ο τερματοφύλακας της Ατλέτικο Μορέλια, Σαντιάγο Ραμίρες, αφού έσωσε την ομάδα του από βέβαιο γκολ στις καθυστερήσεις του ματς με τη Σελάγια, σκόραρε ο ίδιος, «κλειδώνοντας» τη νίκη με σκορ 3-1! Πώς;

Ο αντίπαλος γκολκίπερ είχε προωθηθεί, σε μία τελευταία προσπάθεια ισοφάρισης. Όταν ο Ραμίρες απέκρουσε την μπάλα, είδε την κενή εστία και παρά την απόσταση περίπου 100 μέτρων, κατάφερε να σημαδέψει σωστά και να βρει δίχτυα.