Λέτσε – Νάπολι 1-2: Ο Ντι Φραντσέσκο ισοφαρίζει αλλά ο Γκάλο «πληγώνει» την ομάδα του με τραγικό αυτογκολ

Η αντίδραση ήρθε τελικά για τους γηπεδούχους με τον Ντι Φραντσέσκο να κάνει το 1-1 νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Αλλά ο Γκάλο με έναν απίστευτο τρόπο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Το γκολ για την Λέτσε ήρθε σε μία φάση διαρκείας. Ο Τσεσέι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ενώ οι αμυντικοί της Νάπολι άργησαν να αντιδράσουν ο Ντι Φραντσέσκο πήρε το «ριμπάουντ» και με όμορφο τελείωμα στην κάτω δεξιά γωνία του Μερέτ έκανε το 1-1 στο 52ο λεπτό.

Δεν κράτησε όμως πολύ η χαρά των γηπεδούχων, καθώς ο Γκάλο επιχείρησε να διώξει την μπάλα από την περιοχή του, χωρίς όμως να υπολογίσει σωστά την πορεία της την έστειλε άθελα του στο τέρμα του Φαλκόνε στο 64ο λεπτό για το 2-1.  Φοβερό αυτογκόλ καθώς ο αμυντικός «κρέμασε» τον τερματοφύλακα του.