Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ουνιόν Βερολίνου 2-0: Δύο γκολ σε 2 λεπτά για τον Κόλο Μουανί (video)

Για τα προημιτελικά του κυπέλλου Γερμανίας η Άιντραχτ υποδέχεται την Ουνιόν στην Φρανκφούρτη με τον Μουανί να επιβεβαιώνει για άλλη μία φορά την τρομερή κατάσταση στην οποία βρίσκεται.

Ασταμάτητος και στο DFB Pokal ο Γάλλος επιθετικός που μέσα σε διάστημα δύο λεπτών έχει δώσει προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του φτάνοντας τα πέντε συνολικά στην διοργάνωση.

Το πρώτο τέρμα ήρθε μετά από εξαιρετική συνεργασία με τον Γκέτσε και το άψογο τελείωμα του Μουανί για το 1-0 στο 11’.

Οι γηπεδούχοι δεν έμεναν στους πανηγυρισμούς και μόλις δύο λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματα τους. Γκέτσε και Μουανί συνεργάστηκαν για άλλη μία φορά με τον τελευταίο να επιχειρεί μία εξαιρετική λόμπα  με τη μπάλα να καταλήγει για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Γκριλ για το 2-0 μόλις στο 13’.