Γκολ και… αποβολή ο Μπακαμπού στην ισοπαλία της Λαϊκής Δημοκρατίας του Κονγκό με τη Μαυριτανία του Καμαρά! (video)

Ένα γκολ και μια… αποβολή είχε το «μενού» για τον Σεντρίκ Μπακαμπού, στο παιχνίδι της Λαϊκής Δημοκρατίας του Κονγκό με τη Μαυριτανία (1-1, 28/03).

Στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του κυπέλλου εθνών Αφρικής, η Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκο φιλοξενήθηκε από  τη Μαυριτανία. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους αφού μόλις στο 9’ ο Μπακαμπού άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή.

Ωστόσο το δεύτερο ημίχρονο δεν εξελίχθηκε με τον καλύτερο τρόπο. Στο 57’ ήρθε το 1-1, και δυο λεπτά αργότερα ο στράικερ του Ολυμπιακού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα! Βασικός αγωνίστηκε σε όλο το ματς και ο Αμπουμπακάρ Καμαρά του Άρη!