Σαχτάρ Ντόνετσκ – Ρεν 2-0: Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης από το ημίχρονο! (video)

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ έχει πάρει ήδη «αέρα» δύο γκολ κόντρα στη Ρεν και μαζί σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στη φάση των «16» του Europa League.

Μετά από ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, όπου η Σαχτάρ σκόραρε δύο φορές απέναντι στη Ρεν, οι Ουκρνοί προηγούνται ήδη με 2-0 στο πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων για τα πλέι-οφ του Europa League.

Το σκορ «άνοιξε» ο Κρούσκιβ στο 11’, ενώ το 2-0 έκανε ο Μπονταρένκο στο 45+1’ από το σημείο του πέναλτι και σαφώς αν η ομάδα του Ντόνετσκ διατηρήσει αυτό το προβάδισμα θα έχει ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης στη φάση των «16».