Έχει σημασία το πρωτάθλημα; Τέσσερα γκολ σε μία ώρα ο «μυθικός» Κριστιάνο! (video)

Θα μας κάνει να ξεκινήσουμε να παρακολουθούμε την Αλ Νασρ ο Κριστιάνο Ρονάλντο! Ο Πορτογάλος άλλωστε μετρά πλέον τέσσερα γκολ με την ομάδα του, μέσα σε μία ώρα, απέναντι στην Αλ Ουεντά.

Ποιος μπορεί να του πει και τι του Κριστιάνο Ρονάλντο; Μιλάμε για έναν ποδοσφαιριστή με 25+ γκολ σε κάθε σεζόν, για τουλάχιστον 20 χρόνια και έναν παίκτη που χρειάστηκε μόλις ένα ημίχρονο για να ξεπεράσει τα 500 γκολ καριέρας σε επίπεδο πρωταθλημάτων.

Και όμως, παρότι έχει φτάσει τα 38 του χρόνια, ο Πορτογάλος δεν σταμάτησε εκεί! Έκανε το 3-0 στο 51ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι και έφτασε τα 61 χατ-τρικ σε ολόκληρη την ποδοσφαιρική του ζωή.

Όλα αυτά, ένα δεκάλεπτο πριν σκοράρει για 4η φορά, πανηγυρίζοντας με «siuuu» και… τρελαίνοντας τον πλανήτη! Ακόμη και αν αγωνίζεται στη Σαουδική Αραβία…

Όσον αφορά την τελευταία φορά που ο Πορτογάλος σημείωσε τέσσερα γκολ σε ένα ματς; Πριν από τέσσερα χρόνια, στην αναμέτρηση της εθνικής του ομάδας με την Λιθουανία, στη νίκη της χώρας του με 5-1!