«Αν σκοράρεις 25 γκολ για 20 σερί χρόνια, φτάνεις τα… 500»: Αυτό έκανε ο Κριστιάνο! (video)

To 501ο γκολ του Κριστιάνο σε επίπεδο πρωταθλημάτων, είναι γεγονός! Το έκανε ο Πορτογάλος, σκόραρε δις απέναντι στην Αλ Ουεντά σε ένα ημίχρονο και έφτασε σε έναν αριθμό – ορόσημο για ολόκληρο το ποδόσφαιρο!

Κριστιάνο Ρονάλντο σημαίνει γκολ και οι πανηγυρισμοί ταυτίζονται στον απόλυτο βαθμό με τον Πορτογάλο. Χρειάστηκε άλλωστε μόλις 19 λεπτά για να φτάσει σε έναν αριθμό – ορόσημο και εν συνεχεία να τον ξεπεράσει.

Στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης της Αλ Νασρ με την Αλ Ουεντά, ο Κριστιάνο έκανε το 1-0 και έφτασε τα 500 γκολ καριέρας σε επίπεδο πρωταθλημάτων.

Εν συνεχεία, φρόντισε να «γράψει» ιστορία, ξεπερνώντας και το εν λόγω ρεκόρ. Έκανε δύο τα γκολ του και πλέον κυνηγά το 61ο χατ-τρικ στην καριέρα του. Μέχρι τότε, απέδειξε κάτι πολύ σημαντικό: πως αν σκοράρεις 25 γκολ κάθε σεζόν για 20 χρόνια, θα φτάσεις τα 500 γκολ!