Πάρντιου: «Χρειαζόμαστε πίσω όλους τους παίκτες μας»

Ο Άλαν Πάρντιου, μιλώντας μετά την ήττα του Άρη από τον Ιωνικό, τόνισε τη σημασία της επιστροφής των παικτών που λείπουν με τραυματισμούς, ώστε να έχει περισσότερες λύσεις η ομάδα του.

Ο Άρης δεν τα κατάφερε στη Νίκαια απέναντι στον Ιωνικό, έχασε με 1-0 και ο Άλαν Πάρντιου, σε δηλώσεις του μετά την ολοκλήρωση του παιχνιδιού στάθηκε στις απουσίες που έχουν οι Θεσσαλονικείς τη συγκεκριμένη περίοδο, αναφέροντας παράλληλα ότι η ομάδα του ήταν καλύτερη στα πρώτα εξήντα λεπτά.

Αναλυτικά όσα είπε ο Άγγλος προπονητής:

«Προσπαθήσαμε για 60 λεπτά να βρούμε τον τρόπο να σκοράρουμε και στο τέλος χρησιμοποιήσαμε ό,τι επιθετικό στοιχείο διαθέταμε. Το πέναλτι και το γκολ του Ιωνικού άλλαξαν το παιχνίδι.

Χρειαζόμαστε πίσω όλους τους παίκτες μας. Πιστεύω ότι την ερχόμενη εβδομάδα θα μπορέσουμε να πάρουμε ακόμη και 90 λεπτά από κάποιους που επέστρεψαν