Παρί Σεν Ζερμέν - Αλ Νασρ & Αλ Χιλάλ Stars 4-3: Ράμος και Εμπαπέ βάζουν ξανά μπροστά τους Παριζιάνους! (video)

«Βροχή» από γκολ στο Ριάντ με την Παρί να έχει απάντησει σε κάθε ερώτημα των Σαουδαράβων.  Σέρχιο Ράμος και Εμπαπέ «έσβησαν» την όμορφη κεφαλιά του Γιανγκ.
Δεν σταματούν να... κουνιούνται τα δίχτυα στο Ριάντ με τις δύο ομάδες να μη δίνουν και μεγάλη σημασία στα αμυντικά τους καθήκοντα, όπως φάνηκε και στο πρώτο ημίχρονο.

Λίγα λεπτά μετά την ανάπαυλα (53΄) ο Ράμος μετουσίωσε σε γκολ (πλασέ από κοντά) την υπέρχοη ενέργεια του Εμπαπέ για να έρθει τρία λεπτά μετά Γιανγκ Χουίν-Σο να φέρει το ματς στα ίσια με το κεφάλι.
Οι παίκτες του Γκαλτιέ όμως δεν έμειναν για πολύ πίσω μιας και η εκτέλεση πέναλτι του Εμπαπέ ήταν σαφώς καλύτερη από αυτή του Νειμάρ και ο Γάλλος άσος μετέτρεψε σε γκολ την παράβαση για χέρι του Αλ Μπολεαχί, στο σουτ του Μέσι.
Με την επίτευξη του 4-3 και οι δύο σούπερ σταρ (Κριστιάνο -Μέσι) βγήκαν με αλλαγή και καταχειροκροτήθηκαν.