Ατρόμητος - Ολυμπιακός 1-2: Σισέ και Μαρσέλο έφεραν τούμπα το ματς για τους Πειραιώτες! (video)

Αν και το γκολ του Τζοβάρα μόλις στο 8' σόκαρε τον Ολυμπιακό, οι παίκτες του Μίτσελ ανέβασαν ρυθμούς και με δύο γκολ του Σισέ στο 38' και του Μαρσέλο λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, έφεραν τούμπα το ματς υπέρ τους!
Ανατροπή στο σκορ με τη λήξη του ημιχρόνου για τον Ολυμπιακό κόντρα στον Ατρόμητο! Ο Σισέ ισοφάρισε αρχικά στο 38' όταν ύστερα από ωραία συνεργασία των Πειραιωτών, ο Ροντρίγκες έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε την σέντρα, ο Γιαννιώτης δεν απομάκρυνε καλά και ο Σενεγαλέζος άσος πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-1 για την ομάδα του! Αυτό μάλιστα ήταν το 17ο γκολ του Σισέ με την φανέλα του Ολυμπιακού σε 146 συμμετοχές, τέταρτο στη διοργάνωση του Κυπέλλου Ελλάδας και μόλις το πρώτο κόντρα στον Ατρόμητο!

Λίγο αργότερα, στην τελευταία φάση του ημιχρόνου, ο Μαρσέλο έφερε τούμπα το ματς, όταν έπειτα από ωραία σέντρα του Μπουχαλάκη, ο Βραζιλιάνος έκανε το 2-1 με ένα εντυπωσιακό τελείωμα! Μάλιστα ο Μαρσέλο επέλεξε να πανηγυρίσει το φοβερό γκολ του όπως ο Κριστιάνο Ρονάλντο!