Ολυμπιακός - Ατρόμητος 4-1: Πήραν φόρα οι «ερυθρόλευκοι» με Μαρσέλο... όνειρο!

Το ντέρμπι του πρώτου ημιχρόνου εξελίσσεται σε... θρίαμβο για τον Ολυμπιακό με τους Ελ Αραμπί και Μαρσελο (δέυτερο γκολ) να ανεβάζουν ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ (4-1) κόντρα στον Ατρόμητο.
Τρόμο σκορπούν οι «ερυθρόλευκοι» του δεύτερου ημιχρόνου αφοy μέσα σε 16 λεπτά μετέτρεψαν τη μάχη με τον Ατρόμητο σε... πάρτι.

Αφού ο Μαρσέλο έστειλε τη μπάλα «τηλεκατευθυνόμενη» στο αριστερό «Γ» του Γιαννιώτη για το 2-1, ήταν σειρά του Γιουσέφ Ελ Αραμπί να χριστεί σκόρερ (64΄). Ο Μαροκινός εκμεταλλεύτηκε την κόντρα στο σουτ του Φορτούνη, βρέθηκε ως «μάνα εξ' ουρανού» στα πόδια του και απ' εκεί δύσκολα αστοχεί.

Η βραδιά όμως ανήκει στο Μαρσέλο και είπε να το κάνει σαφές σε όλους. Δύο λεπτά αργότερα (66') έκανε και πάλι τα... μαγικά του, φέρνοντας τη μπάλα σε ιδανικό σημειό και εκτελώντας με το αριστερό αυτή τη φορά, αγήνοντας «άγαλμα» τον αντίπαλο γκολκίπερ.