Γουλβς – Μπράιτον 1-1: Εντυπωσιακή εκκίνηση με δύο γκολ πριν το τέταρτο! (video)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινά την αναμέτρηση απέναντι στη Γουλβς η Μπράιτον, η οποία προηγείται με 1-0 κόντρα στους «λύκους», με εξαιρετική ενέργεια του Άνταμ Λαλάνα, αλλά ο Γκέδες ισοφάρισε.

Το πρώτο του γκολ μετά τις 6 Μαρτίου του 2021 σημείωσε ο Άνταμ Λαλάνα, ο οποίος άνοιξε το σκορ για τη Μπράιτον απέναντι στη Γουλβς, πριν καν συμπληρωθούν 10 λεπτά στο Μολινό.

Το πλασέ του Άγγλου ήταν εξαιρετικό, ο Ζοσέ Σα δεν είχε περιθώριο αντίδρασης και οι «γλάροι» ανοίγουν το σκορ, ψάχνοντας το 2Χ2 υπό τις οδηγίες του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι.

Ωστόσο, η χαρά τους δεν κράτησε πολύ, καθώς οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γκέδες μόλις στο 12ο λεπτό!