Προβάδισμα για Σπόρτινγκ και Μαρσέιγ πριν το ημίχρονο για να έρθουν τα πάνω... κάτω στον όμιλο (video)

Τα πάνω... κάτω ήρθαν στον 4ο όμιλο του Champions League λίγο πριν την ανάπαυλα στις αναμετρήσεις Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Μαρσέιγ - Τότεναμ.

Αρχικά, η Σπόρτινγκ Λισαβόνας προηγήθηκε στο 39' με δυνατό σουτ του Άρθουρ Γκόμες μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μετά από σέντρα του Ουγκάρτε που κόντραρε στον Σο και στρώθηκε στον επιθετικό των Πορτογάλων.

Έξι λεπτά αργότερα, στη Μασσαλία, η Μαρσέιγ με κεφαλιά του Μπεμπά μετά από κόρνερ του Βερετού, βρέθηκε και αυτή μπροστά στο σκορ με 1-0 εις βάρος της Τότεναμ στο 45+2' και πλέον έχουν έρθει τα πάνω... κάτω στον όμιλο.

Πριν από την έναρξη των αγώνων άλλωστε ήταν γνωστό ότι ένα γκολ μπορεί να κάνει τη διαφορά στην τελική κατάταξη και αυτό πλέον είναι εμφανές.