Κλαμπ Μπριζ – Πόρτο 0-3: «Σφραγίζουν» την νίκη με δύο τέρματα σε τρία λεπτά οι Πορτογάλοι (video)

Η Πόρτο με γκολ των Εβανίλσον και Στέφεν Εουστάκιο στο 57’ και στο 60’ έκανε το 3-0 και έβαλε γερές βάσεις για τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Κλαμπ Μπριζ και Πόρτο τίθενται αντιμέτωποι για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League με τους φιλοξενούμενους να «σφραγίζουν» την νίκη σε διάστημα τριών λεπτών.

Συγκεκριμένα, στο 57’ ο Σιλά έκανε λάθος και η μπάλα στρώθηκε στον Εβανίλσον που από κοντά «διπλασίασε» τα γκολ των Πορτογάλων.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Γκαλένο, έβγαλε στον Ταρεμί που μοίρασε στον Εουστάκιο, ο Μινιολέ τον σταμάτησε μία φορά, όμως όχι και δεύτερη για το 3-0.