Σεβίλλη - Μπορούσια Ντόρτμουντ 0-2: Συνδύασε το… ρεκόρ με γκολ ο Μπέλιγχαμ! (video)

Είναι ο νεότερος Άγγλος αρχηγός που ξεκινά βασικός σε ματς του ChampionsLeagueκαι πλέον, ο Τζουντ Μπέλιγχαμ, συνδυάζει με… γκολ το ρεκόρ του, κάνοντας το 2-0 απέναντι στη Σεβίλλη, στην 3η αγωνιστική του ChampionsLeague!

Μόνο τυχαίο δεν είναι το γεγονός πως ο Τζουντ Μπέλιγχαμ είναι ο νεότερος Άγγλος που ξεκινά ως βασικός ματς του ChampionsLeague ως βασικός, με το περιβραχιόνιο του αρχηγού, σε ηλικία 19 ετών και 91 ημερών.

Ο λόγος; Η φάση του 42ου λεπτού, όταν ο captainτης Ντόρτμουντ πέρασε εξαιρετικά τον προσωπικό του αντίπαλο, έκανε το 2-0 και βάζει τις βάσεις για το τρίποντο στην έδρα της Σεβίλλης, από το… ημίχρονο!