Μάντσεστερ Σίτι - Κοπεγχάγη 1-0: Επτά λεπτά χρειάστηκε για το 18ο ο Χάαλαντ! (video)

Είτε με το αριστερό, είτε με το δεξί, είτε με το κεφάλι, το μόνο σίγουρο είναι πως θα σκοράρει. Ο Έρλινγκ Χάαλαντ το έκανε και πάλι, η Μάντσεστερ Σίτι παίρνει προβάδισμα απέναντι στη Κοπεγχάγη και το 1-0 από το 7ο λεπτό, είναι γεγονός!

Απίθανα πράγματα και πάλι από τον Έρλινγκ Χάαλαντ, ο οποίος σκοράρει για 4η φορά στο φετινό ChampionsLeagueκαι για 18η συνολικά φέτος, μόλις στο 7ο λεπτό του ματς με τη Κοπεγχάγη.

Τροφοδοτήθηκε άψογα από τον Κανσέλο, εκτέλεσε με το αριστερό και συνεχίζει ένα απίθανο σερί, που τον θέλει να έχει είτε γκολ, είτε ασίστ, και στα 11 φετινά του ματς με τους «πολίτες», σε όλες τις διοργανώσεις!