Ρεάλ Μαδρίτης - Οσασούνα 1-1: Ισοφάριση με τον Κίκε Γκαρσία για τους φιλοξενούμενους, παραλίγο ανατροπή τρία λεπτά αργότερα! (video)

Η Οσασούνα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 το ματς με την Ρεάλ ύστερα από φοβερή κεφαλιά του Κίκε Γκαρσία στο 50' ενώ ο ίδιος παίκτης έχασε τεράστια ευκαιρία τρία λεπτά αργότερα να κάνει την πλήρη ανατροπή!
Η Οσασούνα έχει βάλει δύσκολα στη Ρεάλ Μαδρίτης καθώς με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Ο Κίκε Γκαρσία στο 50' σκόραρε για τους φιλοξενούμενος με μία άπιαστη κεφαλιά ενώ θα μπορούσε να κάνει την πλήρη ανατροπή τρία λεπτά αργότερα αλλά δεν κατάφερε να βρει έτσι όπως θα ήθελε την μπάλα από το ύψος της μικρής περιοχής και αστόχησε.