Έμπολι – Ρόμα 1-1: «Τηλεκατευθυνόμενο» πλασέ του Ντιμπάλα – Αδράνεια και ισοφάριση από Μπαντινέλι (video)

Με πανέμορφο γκολ του Πάολο Ντιμπάλα στο 17’, η Ρόμα προηγήθηκε με 1-0 της Έμπολι, όμως λίγο πριν την ανάπαυλα (43’), ο «ξεχασμένος» Μπαντινέλι έφερε το ματς στα ίσια (1-1).

Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι «τζιαλορόσι» θα πήγαιναν προηγούμενοι στο ημίχρονο, ένα κενό στο κέντρο της άμυνας τους έφερε το ματς από… την αρχή.

Ο Πάολο Ντιμπάλα, στο 17’ έδωσε το προβάδισμα στους Ρωμαίους με ένα «μαγικό» πλασέ εκτός περιοχής, όμως λίγα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος, ο αρχηγός της Έμπολι «τρύπησε» στο κέντρο της άμυνας των φιλοξενούμενων και με κεφαλιά από κοντά έκανε το 1-1.