Ιωνικός – Ατρόμητος 1-3: Τρομερή ανατροπή σε 8 λεπτά από τους Περιστεριώτες! (video)

Επική ανατροπή για τον Ατρόμητο, που σε οκτώ λεπτά πετυχαίνει τρία γκολ στη Νίκαια κόντρα στον Ιωνικό, με ισάριθμους διαφορετικούς σκόρερ (1-3)!

Τι και αν βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο από τον Ιωνικό, χάρη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα; Ο Ατρόμητος προέβη σε ολική ανατροπή και όλα δείχνουν πως θα φύγει με το τρίποντο από την έδρα του Ιωνικού, έχοντας σε οκτώ λεπτά, τρεις διαφορετικούς σκόρερ.

Στο 53ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση, με το 5ο γκολ στην καριέρα του Κεχρίντα, έπειτα από λάθος του Χουτεσιώτη.

Με την συμπλήρωση 55 λεπτών, οι Περιστεριώτες προέβησαν σε γρήγορη μετάβαση, ο Κούεν βρήκε τον νεοφερμένο Φριτζόνσον και αυτός έκανε το 2-1 με εξαιρετικό πλασέ, στην δεξιά γωνία του Έλληνα γκολκίπερ.

Το μομέντουμ της ομάδας του Κρις Κόλμαν ήταν εξαιρετικό και με τη συμπλήρωση μίας ώρας, η ανατροπή «κλείδωσε», με τον Τζαβίδα να σουτάρει, τον Ρομπάιγ να επωφελείται από την ασταθή επέμβαση του Χουτεσιώτη και το ματς που στο ημίχρονο ήταν 1-0, να έχει γυρίσει στο… 3-1 υπέρ των φιλοξενούμενων.