Ντόρτμουντ – Κοπεγχάγη 2-0: Υπέροχος Ρόις, «κλειδώνει» το τρίποντο ο Γκερέιρο (video)

Μία στιγμή είναι αρκετή για να βγάλει την ποιότητά του στο γήπεδο ο Μάρκο Ρόις, ο οποίος έδωσε προβάδισμα στη Μπορούσια Ντόρτμουντ στην πρεμιέρα του Champions League, έναντι της Κοπεγχάγης, με υπέροχη ατομική προσπάθεια, προτού ο Γκερέιρο κάνει το 2-0 πριν την ληξη του πρώτου μέρους!

Δεν πρέπει να δίνεις χώρο στον Ρόις. Διότι αν του δώσεις, θα συμβεί αυτό! Η Κοπεγχάγη έκανε το… λάθος, ο Γερμανός βρήκε την μπάλα με πρόσωπο προς την εστία και κάπως έτσι, η Ντόρτμουντ άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό!

Εν συνεχεία, η υπόθεση έδειξε να απλοποιείται, οι φιλοξενούμενοι ανοίχτηκαν και ο Γκερέιρο έκανε το 2-0 στο 42ο λεπτό, καθιστώντας την ομάδα του, το απόλυτο φαβορί για τη νίκη!