Μπράιτον - Λέστερ 2-2: Πρώτο ημίχρονο γεμάτο γκολ! (video)

Σε ένα πρώτο ημίχρονο με τρομερό ρυθμό, Μπράιτον και Λέστερ πέτυχαν τέσσερα γκολ και οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια ισόπαλες 2-2.

Ένα φανταστικό πρώτο ημίχρονο με τέσσερα γκολ χάρισαν Μπράιτον και Λέστερ για την 6η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς κατόρθωσε να πάρει το προβάδισμα μόλις στο 1’ με σκόρερ τον Πατσόν Ντάκα, ωστόσο η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση!

Συγκεκριμένα, ως το 15’ το προβάδισμα είχε γυρίσει... τούμπα, καθώς ένα αυτογκόλ του Τόμας (10’) και ο Καισέδο στην σύμπληρωση  ενός τετάρτου, μετέτρεψαν το σκορ σε 2-1.

Ωστόσο στο 33’ και πάλι ο Ντάκα, διπλασίασε τόσο τα προσωπικά, όσο και τα τέρματα της ομάδας του και έγραψε το 2-2, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.