Προκρίθηκε η Ζρίνσκι και περιμένει τον ηττημένο του Σλάβια Μπρατισλάβας-Ολυμπιακός!

Στα playoff του Conference League πέρασε η Ζρίνσκι, μετά το 1-1 στο Καζακστάν, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει είτε τη Σλόβαν Μπρατισλάβας είτε τον Ολυμπιακό.

Την αντίπαλό τους έμαθαν οι «ερυθρόλευκοι» σε περίπτωση που δεν τα καταφέρουν σήμερα το βράδυ (11/8) στη Σλοβακία. Και αυτή θα είναι η Ζρίνσκι από τη Βοσνία.

Η ομάδα από το Μόσταρ, έχοντας «κάβα» το 1-0 του πρώτου αγώνα στην έδρα της, συνεχίζει στο θεσμό μετά το 1-1 στο Καζακστάν επί της Τόμπολ.

Ο Κούτζε ήταν αυτός που έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους και αύξησε από το πρώτο ημίχρονο τις πιθανότητες πρόκρισης. Νωρίς-νωρίς όμως στο δεύτερο μέρος (53’), ο Ντέμπλε έφερε το ματς στα ίσια. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν, πάλεψαν αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το δεύτερο «χρυσό» γκολ που θα έστελνε τον αγώνα στην παράταση. Μάλιστα, στο 80’ έμειναν με 10 παίκτες μετά την κόκκινη κάρτα που είδε ο Μόκιν.

Ως εκ τούτου, η βοσνιακή Ζρίνσκι θα είναι η ομάδα που θα αντιμετωπίσει ο ηττημένους από το ζευγάρι του Ολυμπιακού στα playoff του Conference League.