Απόλλων Λεμεσού - Μακάμπι Χάιφα 2-0: Στο «κόλπο» της πρόκρισης οι Κύπριοι, διπλό... χτύπημα μέσα σε 7 λεπτά! (video)

Ο Απόλλων Λεμεσού προηγείται με 2-0 (09/08) της Μακάμπι Χάιφα και δείχνει έτοιμος να διεκδικήσει τις όσες πιθανότητες πρόκρισης έχει, στα play-offs του Champions League.

«Φωτιά» στην υπόθεση-πρόκριση βάζει ο Απόλλων Λεμεσού, αφού μέσα σε επτά λεπτά βρήκε δύο γκολ κόντρα στη Μακάμπι Χάιφα και αρχίζει να ελπίζει ξανά για ανατροπή του εις βάρος του 4-0 του πρώτου μεταξύ τους ματς! Αν το καταφέρει, θα στείλει τους Ισραηλινούς στα play-offs του Europa League. Αν όχι, θα πάει ο ίδιος, εκεί όπου μπορεί να συναντήσει τον Ολυμπιακό, εφόσον αυτός προκριθεί επί της Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Αρχικά, ο Ονγκεντά άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό, ενώ στο 26ο, η μπάλα παρέμεινε «ζωντανή» εντός περιοχής μετά από εκτέλεση κόρνερ και ο Κολ με φοβερό σουτ έγραψε το 2-0.