Βόλος – Ατρόμητος 0-2: Οικονομίδης και… Κλέιμαν «έκλεψαν» την παράσταση! (video)

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 2-0 (20/07) του Βόλου σε φιλική αναμέτρηση στο Πανθεσσαλικό.

Ένα φοβερό τελείωμα του Οικονομίδη κι ένα λάθος του Κλέιμαν, ήταν αρκετά για να κρίνουν το τελικό αποτέλεσμα της φιλικής αναμέτρησης του Βόλου με τον Ατρόμητο, με τους Περιστεριώτες να επικρατούν με 2-0 (20/07), στο πρώτο τους ματς κατά τη διάρκεια της φετινής τους προετοιμασίας.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο για τους φιλοξενούμενους, αφού μόλις στο 11ο λεπτό πήραν το προβάδισμα.

Ο Οικονομίδης έγινε αποδέκτης μίας πάσας από τη δεξιά πλευρά και από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με εκπληκτικό πλασέ, έγραψε το 1-0 για τον Ατρόμητο. Μάλιστα, πανηγύρισε αλά… Εμπαπέ!

Ο Βόλος ισορρόπησε το παιχνίδι, αλλά ένα λάθος του Κλέιμαν έφερε ένα δεύτερο γκολ για τους Περιστεριώτες, κόντρα στη ροή του αγώνα. Ο Τζοβάρας εκμεταλλεύθηκε στο έπακρο την άστοχη έξοδο, διατήρησε υπέροχα την μπάλα στην κατοχή του και με ψύχραιμο σουτ έγραψε το 2-0 στο 36ο λεπτό.

Έκτοτε, οι δύο προπονητές προχώρησαν σε σειρά αλλαγών, ο ρυθμός έπεσε και το διαμορφωμένο 2-0 από το πρώτο ημίωρο σχεδόν, παρέμεινε ως τελικό σκορ της φιλικής αναμέτρησης.