Μακάμπι Χάιφα - Ολυμπιακός 0-1: «Ριμπάουντ» του Ζινκερνάγκελ και ιδανικό ξεκίνημα για τους Πειραιώτες! (video)

Προβάδισμα για τον Ολυμπιακό κόντρα στη Μακάμπι Χάιφα, πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο!
Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Μακάμπι στη Χάιφα, στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου στο Champions League.

Μόλις στο 7ο λεπτό, ο Τικίνιο «τσίμπησε» υπέροχα την μπάλα για τον Μασούρα, αυτός έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με την παρέμβαση του αντίπαλου γκολκίπερ, αλλά ο Ζινκερνάγκελ, που ακολούθησε τη φάση, πήρε το... ριμπάουντ και έγραψε το 1-0 για τους Πειραιώτες!