Σλόμποντα Ούζιτσε –Παναιτωλικός 0-1: Ξεκίνημα με ήττα για την ομάδα του Αγρινίου

Στο πρώτο φιλικό επί σερβικού εδάφους, η ομάδα του Παναιτωλικού γνώρισε την ήττα από την Σλόμποντα Ούζιτσε με 1-0.

Φιλική ήττα για τον Παναιτωλικό με 1-0 από την Σλόμπονα Ούζιτσε  στο πρώτο τεστ της ομάδας του Αγρινίου επί σερβικού εδάφους.

Ο Γιάννης Αναστασίου παράταξε την ομάδα του με σχήμα 4-2-3-1, με τον Ανέστη στο τέρμα, τους Λιάβα, Κονρνέλιους, Λαζαρίδη, Χουχούμη στην άμυνα, τους Μάρτενσον, Βαρόνε στον άξονα και τους Ντουάρτε, Νικολάου, Ντίας πίσω από τον προωθημένο Καρέλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο για την ελληνική ομάδα αγωνίστηκαν οι Στεργιάκης στο τέρμα, Σοροβός, Μπακαδήμας, Λάρσον, Χατζηθεοδωρίδης στην άμυνα, Φλόρες, Τσιγγάρας στον άξονα και οι Μόρσεϊ, Ξενιτίδης, Μπελεβώνης και Πέδρο.

Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι «κιανοκίτρινοι» είχαν την υπεροχή και έβγαλαν αρκετές φάσεις μπροστά από την εστία των Σέρβων. Μάλιστα είχαν και δύο δοκάρια με τους Καρέλη και Μπελεβώνη. Μία ολιγωρία στην άμυνα του Παναιτωλικού στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης έφερε το γκολ για την Σλόμποντα.