Ιταλία – Αργεντινή 0-2: Μαγική κάθετη μπαλιά ο Λαουτάρο, εκτελεστής ο Ντι Μαρία και ισχυρό προβάδισμα για τη «Σελέστε» (video)

Η Αργεντινή σκόραρε και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Άνχελ Ντι Μαρία, αποκτώντας ισχυρό προβάδισμα ενόψει του β’ μέρους.

Η «Σελέστε» είναι πολύ πιο επικίνδυνη επιθετικά και κυρίως πιο αποτελεσματική. Έχει φροντίσει να διευρύνει το προβάδισμά της και να στα αποδυτήρια προηγούμενη με δυο τέρματα.

Αυτή τη φορά ο εκτελεστής του πρώτου γκολ, Λαουτάρο Μαρτίνεζ, «έκοψε στη μέση» την άμυνα της Ιταλίας με την κάθετη πάσα του και ο Άνχελ Ντι Μαρία έσκαψε υπέροχα τη μπάλα πάνω από το συμπαίκτη του στην Παρί, Ντοναρούμα, για να γράψει το 2-0.