Σαμπντόρια - Φιορεντίνα 2-0: Ισοπεδωτικοί οι γηπεδούχοι με προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο μισάωρο! (video)

Άσχημα μαντάτα για τους «βιόλα» οι οποίοι ειδαν την Σαμπντόρια να παραβιάζει ήδη δύο φορές την εστία τους, χάρις στα τέρματα των Φεράρι και Κουλιαρέλα.
Το ευρωπαϊκό όνειρο δείχνει να χάνεται για την Φιορεντίνα, καθώς στο πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης με την Σαμπντόρια χάνει ήδη με 2-0. Ο χορός των τερμάτων άνοιξε μόλις στο 16ο λεπτό, όταν από ασίστ του ορεξάτου Καντρέβα, ο Φεράρι βρέθηκε σε θέση βολής και παραβίασε με το στήθος την εστία του Τερατσιάνο.

Ακολούθησε η σειρά του Κουαλιαρέλα, ο οποίος στο 30ο λεπτό έλαβε την μπάλα από τον Σαμπίρι και με υπέροχη λόμπα έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.