Ολλανδία – Δανία 3-2: Επιστροφή Έρικσεν με μαγευτική γκολάρα! (video)

Με τρομερό γκολ συνδυάστηκε η επιστροφή του Κρίστιαν Έρικσεν στην Εθνική ομάδα της Δανίας.

Για πρώτη φορά έπειτα από το συνταρακτικό συμβάν τον περασμένο Ιούλιο, ο Κρίστιαν Έρικσεν αγωνίζεται ξανά με τα χρώματα της Εθνικής Δανίας. Συγκεκριμένα ο 30χρονος μπήκε αλλαγή στο 46ο λεπτό στην φιλική αναμέτρηση με την Ολλανδία και δεν θα μπορούσε να είχε γίνει με καλύτερο τρόπο.

Ο Έρικσεν χρειάστηκε μόλις δύο λεπτά στον αγωνιστικό χώρο προκειμένου να καταγράψει και το πρώτο του γκολ έπειτα από 307 ημέρες (τελευταίο γκολ 23/5/21, 5-1 κόντρα στην Ουντινέζε)! Εκμεταλλευόμενος μια ωραία πάσα του Όλσεν και όντας αμαρκάριστος σχεδόν στο ύψος του πέναλτι, δοκίμασε το πόδι του και με ένα άπιαστο σουτ μείωσε σε 3-2 για τους Δανούς.