Άλκμααρ – Μπόντο Γκλιμτ 2-1: Τρομερός Παυλίδης, βάζει τους Ολλανδούς δύο φορές μπροστά στο σκορ! (video)

Το «θαύμα» της Μπόντο Γκλιμτ φαίνεται πως δεν θα έχει τόσο εύκολο έργο στην Ολλανδία, καθώς ο Βαγγέλης Παυλίδης βρίσκεται σε εξαιρετική βραδιά και έχει πετύχει δύο γκολ, διαμορφώνοντας το 2-1.

Μπορεί η Μπόντο Γκλιμτ να σόκαρε (ξανά) τους πάντες, όμως η Άλκμααρ παρουσιάστηκε πιο έτοιμη στη ρεβάνς και πήρε το προβάδισμα από την αρχή. Συγκεκριμένα, στο 18ο λεπτό, ο Βαγγέλης Παυλίδης επέστρεψε την κατάλληλη στιγμή στα γκολ.

Έπειτα από μπαλιά του Ίντι, ο Γιένσεν έκανε κακή έξοδο, ο Έλληνας φορ τσίμπησε τη μπάλα, βγήκε με κενή εστία και με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ για τους Ολλανδούς.

Ωστόσο, οι πρωταθλητές Νορβηγίας βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν σε 1-1 με τον Πελεγκρίνο να εκμεταλλεύεται το λάθος του Ίντι στο 25ο λεπτό. Τελικά, ο Έλληνας φορ έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχος σκοράροντας σε κενή εστία έπειτα από πάσα του Γουίτρι.