Λέστερ – Τότεναμ 1-1: Κόντρα στην ροή οι «αλεπούδες», ισοφαρίζει ο Κέιν! (video)

Κόντρα στην ροή του ματς και μετά από φοβερές ευκαιρίες για την Τότεναμ, η Λέστερ πήρε το προβάδισμα με τον Ντάκα, αλλά δεν μπόρεσε να το διατηρήσει. Ο Κέιν βρήκε δίχτυα και πάλι απέναντί της και το… 1-1 στο ημίχρονο είναι γεγονός.

Εντυπωσιακός είναι ο ρυθμός στο Κινγκ Πάουερ, με το εξ΄ αναβολής παιχνίδι ανάμεσα στην Λέστερ και την Τότεναμ να βρίσκεται στο 1-1, στο ημίχρονο, έχοντας χαρίσει εντυπωσιακές στιγμές.

Το σκορ άνοιξε στο… μισάωρο ο Ντάκα, εντελώς κόντρα στην ροή του ματς, αλλά οκτώ λεπτά αργότερα, μία ατομική προσπάθεια του Χάρι Κέιν, ήταν αρκετή για να ισοφαρίσει για τους «spurs»!