Άστον Βίλα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2: Τρομερή ανατροπή! Ράμσεϊ και Κουτίνιο γύρισαν το ματς σοκάροντας τους «κόκκινους διάβολους»! (video)

Απίστευτα πράγματα! Η Άστον Βίλα από το 2-0 γύρισε το παιχνίδι και έκανε το 2-2 με τον Κουτίνιο να δίνει ασίστ αλλά και σκοράρει στο ντεμπούτο του.

Ο Σανσόν έκανε λάθος γύρισμα προς τα πίσω και ο Φρεντ επωφελήθηκε, με τον Βραζιλιάνο να τροφοδοτεί την κατάλληλη στιγμή τον Μπρούνο Φερνάντες και τον Πορτογάλο να κεραυνοβολεί τον Μαρτίνες με άπιαστο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή κάνοντας το 0-2 στο 67’.

Δέκα λεπτά η ομάδα του Τζέραρντ μείωσε σε 1-2. Οι παίκτες της Βίλα γύρισαν εξαιρετικά τη μπάλα και αυτή έφτασε στον Ράμσεϊ που με άπιαστο σουτ με το αριστερό εντός περιοχής εκτέλεσε τον Ντε Χέα και ξαναέβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι.

Δεν πέρασαν πέντε λεπτά και ήρθε η 0ολική ανατροπή σκηνικού, με την Βίλα να φτάνει στην ισοφάριση! Ο Ράμσεϊ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και η μπάλα πέρασε από τους αμυντικούς της Γιουνάιτεντ, για να φτάσει στον Κουτίνιο που νίκησε τον Ντε Χέα σκοράροντας στο ντεμπούτο του.