ΟΦΗ – Ολυμπιακός 1-1: Προβάδισμα με Διαμαντή οι Κρητικοί, απάντηση με Σισέ οι Πειραιώτες! (video)

Σε ένας ματς – ροντέο έχει εξελιχθεί η αναμέτρηση ανάμεσα σε ΟΦΗ και Ολυμπιακό με τους Κρητικούς να παίρνουν προβάδισμα στο 16’ και τους «ερυθρόλευκους» να ισοφαρίζουν οκτώ λεπτά αργότερα.

Πολύ δυναμικά ξεκίνησε η αναμέτρηση ανάμεσα σε ΟΦΗ και Ολυμπιακό στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης»! Μόλις στο 16ο λεπτό οι Κρητικοί εκτέλεσαν το κόρνερ, ο Εμβιλά έδιωξε πάνω στον Μεγιάδο και στη συνέχεια ο Αργεντινός σούταρε στα σώματα. Οι «ερυθρόλευκοι» προσπάθησαν να απομακρύνουν ωστόσο δεν το έκαναν επιτυχημένα, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Διαμαντή ο οποίος με ένα δυνατό σουτ «νίκησε» τον Βατσλίκ και έκανε το 1-0!

Δείτε το γκολ:

Ο Ολυμπιακός, ωστόσο, αντέδρασε σχετικά γρήγορα! Ό,τι δεν έκανε ο Ρόνι Λόπες στην προηγούμενη ακριβώς φάση, το έκανε ο Σισέ στο 25’ ο οποίος έπειτα από την σέντρα του Εμβιλά έπιασε την κεφαλιά και ισοφάρισε σε 1-1!