Παρί Σεν Ζερμέν - Ναντ 3-1: Το πρώτο του Μέσι στη Ligue 1! (video)

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Λιονέλ Μέσι, η Παρί νίκησε με 3-1 τη Ναντ και με την 12η νίκη σε 14 ματς στο γαλλικό πρωτάθλημα ανέβασε τη διαφορά από τη δεύτερη Λανς στους 13 βαθμούς.
Η ομάδα του Ποτσετίνο άνοιξε το σκορ με τον Εμπαπέ στο 2΄για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Μουανί στο 75, δέκα λεπτά μετά την αποβολή του τερματοφύλακα της γηπεδούχου Νάβας!

Με απίστευτο αυτογκόλ του Απιά στο 82΄και με το πρώτο γκολ του Μέσι στη Ligue 1 η Παρί κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με το τελικό 3-1.

Μάλιστα χρειάστηκε να περάσουν 412 αγωνιστικά λεπτά προκειμένου ο Λίο να βρει επιτέλους τον δρόμο προς τα δίχτυα στο γαλλικό πρωτάθλημα. Μπορεί ο Αργεντινός να τα πήγαινε περίφημα στους αγώνες της Παρί Σεν Ζερμέν στο Champions League, όμως τα πράγματα πίσω στη Γαλλία ήταν διαφορετικά.