Champions League: Ο Βλαχοδήμος στην κορυφαία 11αδα αν και δέχθηκε πέντε γκολ στο Μόναχο!

Μετά τον Γιώργο Αθανασιάδη ήρθε η σειρά ακόμη ενός Έλληνα τερματοφύλακα να συμπεριληφθεί στην κορυφαία ενδεκάδα του Champions League.

Αν και δέχθηκε πέντε γκολ, στην ήττα (5-2) που γνώρισε η Μπενφίκα  στο Μόναχο από τη Μπάγερν, ο Έλληνας διεθνής τερματοφύλακας, Οδυσσέας Βραχοδήμος, ο οποίος πάντως απέκρουσε πέναλτι του Λεβαντόφσκι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 2-1, συμπεριλαμβάνεται στην κορυφαία ενδεκάδα της 4ης αγωνιστικής στο Champions League, όπως την παρουσιάζει η UEFA.

Να σημειωθεί ότι ο Πολωνός διεθνής επιθετικός της Μπάγερν, έχασε πέναλτι για πρώτη φορά σε αγώνα Champions League, έχοντας ευστοχήσει και στις 14 εκτελέσεις που είχε αναλάβει πριν από το ματς της Τρίτης.