Βόλος – ΑΕΚ 0-2: Ανσαριφάρντ και Τσούμπερ «πλήγωσαν» εις διπλούν τους Θεσσαλούς μέσα σε 8’! (video)

Σκοράροντας από ένα γκολ έκαστος, Καρίμ Ανσαριφάρντ και Στίβεν Τσούμπερ έστειλαν την ΑΕΚ στα αποδυτήρια με ένα σημαντικό προβάδισμα.

Αν και δυσκολεύτηκε, η ΑΕΚ κατάφερε να βρει δίχτυα λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου και πήρε τον δρόμο για τα αποδυτήρια με ένα σημαντικό 2-0 εις βάρος του Βόλου.

Στο 42ο λεπτό ο Τσούμπερ έκανε τη σέντρα στον Ανσαριφάρντ μέσα στην περιοχή και ο Ιρανός φορ με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Αμέσως μετά προκλήθηκε μια σύρραξη καθώς ο Πουρίτα είχε τραυματιστεί και οι παίκτες της «Ένωσης» δεν σταμάτησαν τη φάση.

Δείτε το γκολ:

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ελβετός από δημιουργός, έγινε και σκόρερ! Οι ποδοσφαιριστές του Γιαννίκη έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Ανσαριφάρντ έκανε την μπαλιά στον Άμραμπατ κι εκείνος πρόλαβε τον Κλέιμαν στην έξοδό του. Με τη σειρά του μοίρασε στον Τσούμπερ ο οποίος από κοντά έκανε το 2-0.