Ίντερ - Σέριφ Τιρασπόλ 3-1: Βιδάλ και ντε Φράι κάνουν... ανώδυνη την γκολάρα του Τιλ! (video)

Η Σέριφ Τιρασπόλ έφερε το ματς στα ίσια απέναντι στην Ίντερ μέσω μίας εκπληκτικής εκτέλεσης φάουλ του Τιλ στο 52ο λεπτό, αλλά ο Αρτούρο Βιδάλ στο 58ο και ο ντε Φράι στο 67ο έγραψαν το 3-1 υπέρ των «νερατζούρι»!
Η Σέριφ Τιρασπόλ για λίγο πίστεψε σε μία ακόμα επική ανατροπή, όταν ο Τιλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χαντάνοβιτς με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο 52ο λεπτό!

Ωστόσο, έξι λεπτά αργότερα ο Βιδάλ από δημιουργός του πρώτου γκολ, έγινε εκτελεστής του δεύτερου και έβαλε ξανά την ομάδα του σε θέση «οδηγού», ενώ στο 67ο λεπτό ο ντε Φράι έγραψε το 3-1 και έδωσε προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του!