Ουκρανία – Βοσνία Ερζεγοβίνη 1-1: Διατήρησαν τη δεύτερη θέση του 4ου ομίλου «ορθάνοιχτη»! (video)

Η Ουκρανία ήρθε ισόπαλη εντός έδρας με τη Βοσνία Ερζεγοβίνη, παρότι για 62 λεπτά βρισκόταν μπροστά στο σκορ και πλέον η δεύτερη θέση, παραμένει ανοιχτή τόσο για τις δύο σημερινές αντιπάλους, όσο και για τη Φινλανδία!

Στο παιχνίδι που όλοι περίμεναν πως θα δώσει ένα μεγάλο αβαντάζ στον νικητή, για τη δεύτερη θέση του 4ου ομίλου, Ουκρανία και Βοσνία Ερζεγοβίνη αναδείχθηκαν ισόπαλες!

Η ομάδα του Ολεξάνταρ Πετράκοφ ευτύχησε να προηγηθεί στο 15ο λεπτό με τον Γιαρμολένκο, που βρήκε δίχτυα για δεύτερο σερί ματς, μετά το παιχνίδι με τη Φινλανδία (09/10, 2-1).

Από εκείνο το χρονικό σημείο και έπειτα, τα «ηνία» της αναμέτρησης παραδόθηκαν στη Βοσνία, η οποία προειδοποίησε τόσο με τον Κολάσινατς στο 34’, όσο και με τον Νάλιτς στο 49’.

Ό,τι δεν κατάφεραν αυτοί οι δύο, το έπραξε ο Ανέλ Αχμέντοβιτς που με ένα φοβερό σουτ στην αριστερή γωνία του Πιάτοφ, έφερε το ματς στα ίσια στο 77ο λεπτό, γράφοντας, παράλληλα, το 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης!