Σλοβενία – Ρωσία 1-2: Εκπληκτικό γκολ με ψαλιδάκι για τους φιλοξενούμενους – μειώνει στο 40’ ο Ίλισιτς! (video)

Ένα πολύ εντυπωσιακό ματς εκτυλίσσεται στην Σλοβενία ανάμεσα στην γηπεδούχο ομάδα και την Ρωσία, με το πρώτο μέρος να προσφέρει τρία γκολ, ένα εκπληκτικό ψαλιδάκι, και μία απρόβλεπτη μείωση του σκορ, που δημιουργεί προσδοκίες για την συνέχεια.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε την αναμέτρηση απέναντι στην Σλοβενία η Ρωσία, η οποία βρήκε δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (28’-32’), με το δεύτερο εξ’ αυτών να είναι εντυπωσιακό, και να επιτυγχάνεται με ανάποδο ψαλιδάκι του Ντζικίγια.

Παρόλα αυτά, ο έμπειρος Ίλισιτς έβαλε ξανά στο «κόλπο» του ματς τους Σλοβένους, πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου, με το 2-1 υπέρ των Ρώσων της ανάπαυλας να είναι γεγονός!