EUROLEAGUE FINAL-4 2023

«Πανζουρλισμός» στο Κάουνας μετά την ανατροπή του Ολυμπιακού! (video)

Η μεγάλη ανατροπή του Ολυμπιακού απέναντι στη Μονακό την τρίτη περίοδο ξεσήκωσε τους φίλους των Πειραιωτών.

Αποστολή στο Κάουνας, με την υποστήριξη της bwin: Γιάννης Ψαράκης, Μάνος Φυρογένης.

Ο Ολυμπιακός με ένα σερί 14-0 και επιμέρους σκορ τρίτης περιόδου 27-2 ανέτρεψε το προβάδισμα που είχε πάρει η Μονακό στο πρώτο ημίχρονο (29-41).

Οι «ερυθρόλευκοι» σε ένα δεκάλεπτο έκαναν την… δουλειά μιας ολόκληρης χρονιάς βάζοντας πλώρη για τον μεγάλο τελικό της Κυριακής (21/05).

Η «Zalgirio Arena» πήρε… φωτιά με αυτή την εξέλιξη με τους φίλους του Ολυμπιακού να πανηγυρίζουν έξαλλα μετατρέποντας της έδρα της Ζαλγκίρις σε ΣΕΦ!
Οι φίλαθλοι των Πειραιωτών έχουν στήσει γλέντι στις εξέδρες από την στιγμή που ο Ολυμπιακός έφερε... τούμπα το ματς με τους Μονεγάσκους.

Ο Ολυμπιακός πάιζοντας το... τέλειο δεκάλεπτο (3ο) ισοπέδωσε τη Μονακό που δε μπόρεσε ποτέ να επανέλθει στο ματς στο δεύτερο θριαμβευτικό ημίχρονο της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα. Οι φίλοι των «ερυθρόλευκων» το γιόρτασαν με την ψυχή τους μόλις ακούστηκε ο ήχος του buzzer.