Προμηθέας – Καρδίτσα 87-75: Ήταν εύκολη δουλειά και την... έκαναν οι Πατρινοί! (video)

O Προμηθέας επικράτησε άνετα, χωρίς να μοχθήσει ιδιαίτερα κόντρα στην Καρδίτσα με 87-75 για τις ανάγκες της δεύτερης αγωνιστικής της Basket League.

Ο Προμηθέας υποδέχτηκε την Καρδίτσα στην Πάτρα για τη δεύτερη αγωνιστική της Basket League και χρειάστηκε μόλις 4 λεπτά για να πάρει το προβάδισμα που χρειαζόταν και μετά να μην ξανακοιτάξει πίσω.

Στο τέταρτο λεπτό του πρώτου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 21-4 και έκλεισαν την περίοδο βρισκόμενοι στο +27!

Σαφώς και όπως ήταν λογικό, στην πορεία της αναμέτρησης χαλάρωσε και έχανε λίγο-λίγο το εντυπωσιακό του προβάδισμα, ουδέποτε όμως απειλήθηκε από τους φιλοξενούμενους.

Με κορυφαίους τους Χρυσικόπουλο και Ετσενίκε, οι Πατρινοί «καθάρισαν» την αναμέτρηση με 87-75 έχοντας το μυαλό τους στον αγώνα με την Οπάβα για το EuroCup.

Τα δεκάλεπτα: 37-10, 48-26, 66-55, 87-75