Χαμός στην Α’ ΕΣΚΑ: «Ξύλο» και οριστική διακοπή στο Χολαργός – Λυκόβρυση

Άσχημες εικόνες στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης» με οπαδούς να πιάνονται στα χέρια και το παιχνίδι να μην ολοκληρώνεται ποτέ.

Επεισοδιακά εξελίχθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Χολαργό και Λυκόβρυση για την Α’ ΕΣΚΑ. Συγκεκριμένα, τέσσερα λεπτά πριν ολοκληρωθεί η δεύτερη περίοδος, οπαδοί των δύο ομάδων πιάστηκαν στα χέρια και οι σκηνές που εκτιλύχθηκαν στις εξέδρες ανάγκασαν του διαιτητές να αποχωρήσουν για τα αποδυτήρια.

Σε πρώτη φάση μάλιστα ζήτησαν την εκκένωση του κλειστού «Αντώνης Τρίτσης» ώστε να συνεχιστεί ο αγώνας κεκλεισμένων των θυρών, αλλά μετά από νέες διαβουλεύσεις αποφασίστηκε η οριστική διακοπή του παιχνιδιού. Ως το σημείο που παίχτηκε μπάσκετ, η Λυκόβρυση ήταν μπροστά στο σκορ με 42-35, αλλά πλέον ο αγώνας θα συνεχιστεί σε νέα ημερομηνία, καθώς και κεκλεισμένων των θυρών.