Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε 58-92: Άλλη μία βαριά ήττα και παραμένουν χωρίς νίκη οι «ερυθρόλευκες»! (video)

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με… κάτω τα χέρια στο ΣΕΦ από τη Φενέρμπαχτσε (58-92) και συνεχίζει να πορεύεται χωρίς νίκη σε 10 αγωνιστικές στη φετινή EuroLeague Women.

Χωρίς νίκη παραμένουν οι «ερυθρόλευκες» σε 10 αγωνιστικές στη φετινή EuroLeague Women, αφού με εξαίρεση τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, δεν μπόρεσαν να δυσκολέψουν τη Φενέρμπαχτσε, η οποία έφτασε εύκολα σε μία ευρεία νίκη με 58-92.

Μόλις για έξι λεπτά κατάφερε να είναι ανταγωνιστικός ο Ολυμπιακός, με την Φενέρμπαχτσε να φτάνει ήδη από την πρώτη περίοδο σε διψήφια διαφορά (15-25 στο 10’). Μάλιστα, στο ημίχρονο η διαφορά είχε εκτοξευθεί σε επίπεδα double σκορ (25-51), με το αποτέλεσμα ουσιαστικά να έχει κριθεί.

Δεν υπάρχουν πολλά που μπορούμε να πούμε για τη συνέχεια. Αφού η τουρκική ομάδα έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 40-69, έφυγε τελικά με τη νίκη από το φαληρικό γήπεδο με το 58-92.