![200 νίκες στην Ευρωλίγκα για τον Δημήτρη Ιτούδη, 5ος στην ιστορία της διοργάνωσης](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/239499d6f40d85a54f1a862f84276a88_XL.jpg)
Μετά τη νίκη στο Μονακό η Φενέρμπαχτσε πέρασε σαν σίφουνας και από το Μιλάνο βυθίζοντας ακόμη περισσότερο την Αρμάνι, σε μία νίκη που ήταν η 200η στην καριέρα του Δημήτρη Ιτούδη στη διοργάνωση!
Ο Τσάβι Πασκουάλ που είναι στη Ζενίτ με 241 νίκες και ο Πάμπλο Λάσο με 236. Να σημειωθεί, τέλος, ότι ο Ιτούδης έφτασε στις 200 νίκες στην Ευρωλίγκα μετά από 265 αγώνες, δύο περισσότερους από όσους είχε χρειαστεί ο Μεσίνα (263) που ήταν και ο πιο… γρήγορος που έφτασε αυτό το όριο. Ο Πασκουάλ έκανε τις νίκες του 200 σε 280 ματς, ο Λάσο σε ένα περισσότερο και ο Ζοτς σε 288.
Γιάννης Ψαράκης
www.bnsports.gr