![«Χρυσή» η Παναγιώτα Κούζιλου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πυγμαχίας Νέων!](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/e5a4f766d3a4f865552e2d4779729cea_XL.jpg)
Σπουδαία διάκριση για την Παναγιώτα Κούζιλου, εξαιρετική παρουσία και μετάλλιο και για τις Κάντζαρη, Τριφύλλη και Γεωργοπούλου!
Η Παναγιώτα Κούζιλου επικράτησε στον τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Πυγμαχίας Νέων Γυναικών, της Κροάτισσας Λάνα Πλιούσιτς, στο τουρνουά που διεξάχθηκε στην Κροατία. Η νεαρή αθλήτρια αγωνίστηκε στην κατηγορία των 57 κιλών.
Με τον τρόπο αυτό, ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου και φόρεσε το χρυσό μετάλλιο.
Βέβαια, δεν ήταν η μόνη αθλήτρια της ελληνικής αποστολής που επέστρεψε με μετάλλιο, καθώς η Ουρανία Κάντζαρη πήρε το αργυρό στη δική της κατηγορία, και οι Άννα Μαρία Τριφύλλη και Μαρία Γεωργοπούλου από ένα χάλκινο.
www.bnsports.gr